sobota, 10 maja 2014

"Prosta Historia"

Saska Kępa razem z ulicą Francuską jest jednym z modniejszych miejsc w Warszawie. Znajduję się tam wiele bardzo dobrych restauracji, kawiarni, barów i knajp.
„Prosta Historia” to jedno z lepszych, według mnie, miejsc wartych odwiedzin. Pełnie uroku
i niewymuszonej prostoty. Znajdujące się tam drobne elementy i dodatki sprawiają, że się uśmiecham. Bardzo spodobał mi się neonowy napis nad schodami do toalety - „Always wear your invisible crown”. Ma fajne przesłanie.

Od poniedziałku do piątku kucharze przygotowują lunch, który zawsze jest w cenie 25 zł, w godzinach 12-15.30. Zestaw lunchowy zawiera zupę, danie główne i szklankę wody. Codziennie coś innego. Od makaronów po hamburgery, które naprawdę polecam. Uważam, że są przepyszne, jedne z lepszych w Warszawie, w dodatku podawane z frytkami. Ostatnio jadłam hamburgera New York z bekonem, którego smak mnie zachwycił, z resztą, jak zawsze ;)
Dominuje tu kuchnia europejska, z przewagą dań śródziemnomorskich, ale znajdzie się też dużo amerykańskich przysmaków.
W zimowe wieczory można napić się bardzo dobrej, rozgrzewającej herbaty ze świeżą pomarańczą, goździkami, anyżem i kardamonem lub klasycznej, którą pakują własnoręcznie w torebki  - szczerze mówiąc, z tą świadomością, herbata smakuje jeszcze lepiej.

Łatwy dojazd z centrum. Tramwajem parę przystanków. Koniec trasy przy Stadionie Narodowym i kawałek na piechotę wzdłuż ul. Francuskiej.


Ceny: 10-40 zł
Ocena: 9/ 10 p.

Prosta Historia
u. Francuska 24
03-906 Warszawa

Monika Stegienko


1 komentarz: